Българският халф Светослав Ковачев бе титуляр при изненадващата победа на своя Ахмат Грозни с 2:1 като гост на ЦСКА Москва в мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. По този начин чеченците донякъде си върнаха самочувствието, след като в миналия кръг бяха премазани на свой терен от ФК Балтика със 7:1.

Ковачев остана на терена на "VEB Arena" в руската столица до 71-ата минута, когато на негово място влезе Бернард Бериша, като българинът получи жълт картон в 67-ата минута.

Мачът започна ужасяващо за московските "армейци", които останаха с човек по-малко още в 19-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Вилиан Роша.

Въпреки това, Фьодор Чалов даде аванс на ЦСКА Москва от дузпа в 62-ата минута.

Влезлият на мястото на Ковачев косовар Бериша бе в основата на последвалия обрат, след като в 79-ата минута асистира на Мохамед Конате при гола за 1:1, а в 87-ата минута собственоръчно порази вратата на Владислав Тороп.

Две минути след това домакините останаха с 9 души, след като директен червен картон получи и Игор Дивеев, който влезе на терена, за да запълни дупката в защитата, оставена от изгонването на Роша.

С победата Ковачев и компания събраха 23 точки и излязоха на 14-ото място във временното класиране в Русия, докато ЦСКА Москва е 5-и с 37 точки в актива си.

Георги Миланов с първи гол за Динамо (Букурещ)