Отборът на българския национал Светослав Ковачев - Ахмат Грозни, претърпя кошмарна загуба с 1:7 от Балтика Калининград пред собствена публика на "Ахмат Арена" в Грозни в мач от 24-ия кръг в руската Висша лига.

Наказателната акция на Балтика стартира още в 4-ата минута, когато Ангело Енрикес изведе своя тим напред в резултата. Четири минути по-късно бившият футболист на Черно море Алекс Фернандес удвои преднината на своя тим. До 11-ата минута резултатът вече бе 3:0 в полза на гостите от Калининград след гола на Юри Ковальов.

Витали Лисакович вкара четвъртото попадение за Балтика 34-ата минута, а Алекс Фернандес вкара второто си попадения в мача, за да направи резултата 5:0 четири минути преди изтичането на редовното време за първото полувреме.

Българският национал Светослав Ковачев влезе в игра в 59-ата минута, когато замени Владимир Илин, а в 76-ата минута реализира почетния гол за своя тим.

Алекс Фернандес оформи своя хеттрик с попадението си в 84-ата минута, а Максим Кузмин направи резултата 7:1, след като се разписа във вратата на Ахмат в 90-ата минута.

Кремонезе и Вальо Антов с неприятна издънка в битката за Серия "А"