Ивелин Попов и съотборниците му от Спартак (Москва) направиха поредна крачка към титлата в Русия, след като спечелиха срещу Том с 1:0 в среща от 27-ия кръг на Премиер лигата.

Българският национал започна като титуляр за домакините от руската столица, но в 58-ата минута отстъпи мястото си на терена на грузинския халф Яно Ананидзе. Победата за Спартак донесе Куинси Промес от дузпа в 15-ата минута. Нарушението в пеналта беше извършено срещу Денис Глушаков.

След успеха си грандът от Москва остава лидер с 63 точки и 10 аванс пред градския съперник ЦСКА три кръга преди края на сезона. Трети е Зенит с 52 точки.

Георги Миланов с първи игрови минути за ЦСКА след контузията

Жоро Миланов отново в игра за ЦСКА (Москва)

Поигра за победата над Амкар с 2:0

Спартак изравни и рекорд с тази 13-а домакинска победа. Толкова имаха ЦСКА (2013-2014) и Анжи (2011-2012).

Спартаковци може да празнуват като шампиони още утре. За да стане това Зенит трябва да се издъни в домакинството си на Терек. Ако това се случи, то столичани вече ще са на недостижими на върха.

СПАРТАК (МОСКВА) - ТОМ 1:0

1:0 Куинси Промес (15")