Българският защитник Петко Христов игра 90 минути при победата на тима си Венеция над Перуджа с 3:2 в 37-ия кръг на Серия В в Италия.

Националът бе един от тримата защитници на тима от Венеция, като си партнираше с Андреа Карбони и австриеца Михаел Свобода.

Венеция поведе с 2:0 преди почивката благодарение на попадения на Никола Пиерини и Андреа Карбони. След час игра Елертсон направи 3:0 за домакините.

Венеция обаче трепери до края на мача, след като първо Грегорио Луперини намали за Перуджа, а в 78-ата минута Тиаго Казаpола вкара и втори гол от дузпа.

Петко Христов получи жълт картон в мача, след като направи нарушението за дузпата срещу Франческо Лизи.

След този мач Венеция е на 7-о място в класирането, което дава право на тима да участва в четвъртфиналите за промоция в елита. Отборът обаче трябва да задържи тази позиция и в последния кръг, като след седмица гостува на Парма, защото има риск да бъде изпреварен от Пиза, Реджина и Асколи и да излезе извън Топ 8.