Николай Михайлов отново се представи чудесно за Твенте и не допусна гол в пети мач от Ередивизи. Въпреки това неговите колеги не успяха на победят средняка Хераклес в Алмело - 0:0.

Провалът за шампионите е доста болезнен, тъй като те играха с човек повече цяло второ полувреме. Фледерус от състава на Хераклес видя червения картон в последните секунди преди почивката.

Твенте има само един единствен допуснат гол след 6-ия кръг, но въпреки това е на 4-о място в класирането с 12 точки, на 4 зад лидера Аякс.

ПСВ Айндховен, без контузения Станислав Манолев също записа нулево реми. "Филипсите" не успяха да победят Рода като гости.

По-рано днес Аякс спечели голямото дерби на Холандия, побеждавайки Фейенорд с 2:1 като гост. В следващия кръг пък амстердамци срещат именно Твенте в Еншеде.