Воденият от Станимир Стоилов отбор на Анортозис загуби с 0:1 дербито с Омония (Никозия) от 4-ия кръг на шампионата.

След края на срещата феновете на домакините освиркаха Мъри. След края на мача те даже дълго време го чакаха пред стадиона, за да му искат обяснение. Поведението им е странно, тъй като от април месец тимът нямаше загуба.

Българският футболист Станислав Ангелов записа цяла среща за Анотрозис и получи жълт картон. Националът Маркиньос пък остана резерва.

Единствения гол отбеляза Фреди в края на първото полувреме. Футболистът изрази по странен начин радостта си, слагайки маска на добре познатия за всички Дарт Вейдър.

Отборът на Стоилов доигра мача с човек по-малко. Заради контузия в рамото пет минути преди края на редовното време напусна Неманя Вучичевич.