Родните национали Ивелин Попов и Станислав Манолев ще играят с Кубан на финал в турнира за Купата на Русия. Това се случи след като тимът от Краснодар победи у дома ЦСКА (Москва) с 1:0.

Третият българин в този мач Георги Миланов започна като титуляр за гостите, но бе заменен в 86-ата минута от Панченко.

Победата за домакините донесе португалският нападател Уго Алмейда, който вкара в 71-ата минута единственото попадение в срещата след хубав пробив на Манолев.

Кубан се класира за финала на турнира на 21 май в Астрахан. Тимът от Краснодар ще спори за трофея с Локомотив (Москва), елиминирал по-рано днес като гост Газовик Оренбург с 4:3 след изпълнение на дузпи. Срещата бе завършила 1:1 в редовното време и продълженията.