Първа победа за сезона постигна малтийският Пиета Хотспърс, където играят четирима български футболисти. В среща от 4-ия кръг Пиета удари с 3:2 Хамрун Спартанс с решителен гол на Светлан Кондев от дузпа в 53-ата минута.

Друг българин в състава- Мартин Деянов, беше избран за играч на мача. Деянов изработи втория гол за Пиета, паднал в 37-ата минута, беше спънат за дузпата, реализирана от Кондев, и два пъти сам беше близо до гол.

Пейчо Делиминков и Румен Гълъбов също започнаха като титуляри в центъра на отбраната на Пиета, а още в 4-ата минута Гълъбов беше близо до гол, но защитник изчисти от голлинията топката.

Цял мач за Биркиркара игра защитникът Емил Янчев, а отборът му се наложи с 2:0 над Марсашлок. Биркиркара и Флориана са на първите две места в класирането с по 10 точки, следвани от Слима Уондърърс със 7.