Ивелин Попов и неговият Спартак се върнаха на лидерската позиция в класирането на руското футболно първенство.

Попето бе титуляр за състава си в първия мач от 13-я кръг на шампионата, който столичани спечелиха като гости на Том Томск с 1:0.

Българският национал игра до 84-та минута, като точно преди смяната си инкасира жълт картон. Той бе заменен от Ромуло. Заради жълтия картон Ивелин ще получи по-дълга почивка след паузата за националните отбори, като трябва да изтърпи наказание и пропуска мача с Амкар.

Лукас Фернандо реализира единственото попадение в 42-та минута, след продължителна атака на Спартак преминала през повечето атакуващи футболисти на тима.

С трите точки Спартак вече има 31 точки, три повече от Зенит, като съставът от Санкт Петербург има тежко гостуване на четвъртия в класирането Терек (Грозни).