Българският нападател Георги Минчев отбеляза два гола за АЕЛ (Лимасол) при победата над Неа Саламис с 3:1 в мач от 22-рия кръг на кипърското първенството. Той остана на терена 83 минути в първата си среща като титуляр за новия си отбор.

Слободан Медойевич даде аванс на АЕЛ в 12-ата минута, а по-малко от 60 секунди по-късно Георги Минчев удвои преднината на домакините. В 15-ата минута Неа Саламис успя да се отърси от шока, когато Виктор Фернандес върна едно попадение за гостите. Георги Минчев успя отново да намери път към вратата на Николас Мелисас, за да вкара третия гол за АЕЛ в срещата.

След тази победа АЕЛ сложи край на негативната си серия от 5 поредни мача без успех, която датира от средата на декември. "Синьо-жълтите" имат 23 точки в актива си и заемат 9-то място в класирането, докато Неа Саламис е на 8-ма позиция с 31.

Официално: Георги Минчев премина в Кипър

Нападателят вече е играч на АЕЛ (Лимасол)