Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 над Портсмут в двубой от Премиърлийг. С победата тимът на Сър Алекс Фъргюсън дръпна пред основния конкурен за титлата Ливърпул с три точки. Попаденията за "червените дяволи" станаха дело на Уейн Рууни и Кайкъл Карик.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва в двубоя, въпреки че първоначално се твърдеше, че ще бъде титуляр.

Както е известно, българинът изпълни несериозно дузпа по време на полуфинала от ФА Къп срещу Евертън, а "червените дяволи" отпаднаха от надпреварата. В резултат на това медиите на Острова се нахвърлиха върху Бербатов.

Двубоят започна равностойно, но въпреки това още в първата си по-сериозна атака домакините стигнаха до гола. Това стана след като Андерсон изведе Райън Гигс в отлична позиция. Уелсецът пое топката и намери Уейн Рууни, който оставен сам не пропусна - 1:0. Голът прекърши амбициите на Помпи. След попадението "червените дяволи" владееха инициативата и в 11-ата минута Андерсон стреля опасно. Ударът му обаче излезе в аут.
По-късно Роналдо стреля неточно с глава. Точно след половин час игра удар на О`Шейбе избит от голлинията от Белхадж.

До края на първото полувреме Гигс пропусна след като бе изведен зад защитата. Рууни също имаше възможност, но стреля право във вратаря. В 40-ата минута отново Гигс не успя да преодолее Джеймс. В самия край на полувремето Роналдо проби отдясно и намери Рууни. Нападателят пък намери Флетчър, който също не успя да порази вратата.

Портсмут се опита да се вдигне на щурм към Ван дер Сар през втората част, но вратарят бе на мястото си и не позволи да бъде затруднен. Манчестър пък продължаваше да пропуска добри възможности. Гигс и Рууни имаха добри положения, но стреляха в ръцете на вратаря. В 82-ата минута Майкъл Карик успокои всички по трибуните, вкарвайки втори гол за своя тим за крайното 2:0. Халфът се разписа след пас на Пол Скоулс, който пък изигра своя мач №600 в Премиърлийг.