Капитанът на българския национален тим Димитър Бербатов отново бе подхванат от английската преса. Според едни издания нападателят на Тотнъм ще премине при сънародника си Мартин Петров в Манчестър Сити, а други традиционно го свързват с трансфер в градския съперник на "небесносините" - Юнайтед.

Според "Пийпъл" най-вероятно Митко ще премине в Сити, където играе "близкият му приятел и съотборник в националния" Мартин Петров. Според изданието сър Алекс Фергюсън не е убеден в трансфера заради колебливия сезон на Бербо и затова той българинът няма да ходи на "Олд Трафорд". "Джърмейн Дефоу също може да напусне Тотнъм и клубът е готов да се раздели или с него, или с Бербатов, но не и с двамата едновременно", съобщава още "Пийпъл".

"Дейли Стар" пък твърди, че благоевградчанинът все пак може да отиде при "червените дявол", тъй като ръководството на "шпорите" е решило да отстъпи в условията си и са поставили по-поносими претенции. От Тотнъм обаче искат да включат португалеца Нани в сделката с Бербо, тъй като 21-годишният играч на Юнайтед е любимец на шефа на лондончани Дамиен Комоли.

Утре вечер пък Бербатов и Мартин Петров отново излизат един срещу друг в 1/4-финал за Карлинг Къп. Срещата е от 21,45 ч. на "Дъ Сити ъф Манчестър", като за последно "шпорите" биха с 2:1.