Четирима българи стартираха с поражение в новото малтийско първенство, като всички те излязоха титуляри за местния Пиета Хотспърс. Тимът им обаче падна с 1:3
от Хибърниънс на старта в Малта, а един от тях- Румен Гълъбов, получи жълт картон.

Друг- Светлан Кондев, се контузи още в 23-ата минута на мача и беше заменен от Стивън Чискалди. Мартин Деянов, Гълъбов и дебютантът Пейчо Делиминков играха пълни 90 минути.

В 7-ата и в 10-ата минута обаче Хибърниънс вкара два бързи гола, а в 36-ата заби и трети. Играчите на Пиета върнаха едно попадение две минути преди края на първата част. Малко след началото на второто полувреме Мартин Деянов можеше да съкрати до 2:3, но вратарят на съперника отрази далечния му удар.