Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров бе бесен след загубата с 0:1 от Етър в днешния мач на стадион "Ивайло".

"Причината за поражението е безобразното ни първо полувреме. Играхме с невероятен брак, отстъпвахме при всяка първа и втора топка. През второто полувреме вдигнахме нивото и имахме повече ситуации, но не успяхме да ги доразвием. Смените се включиха добре, промениха някои неща, но проблемът е в начина, по който влязохме в мача и безобразното първо полувреме,отново повтарям. Стреляхме от 30-40 метра, а можехме да доразвием атаките.

Лесни мачове няма. Дайте да не коментираме противниците и кой е силен и кой слаб. Един отбор винаги ще има спадове и подеми. Мен ме интересува причината, поради която изиграхме това безобразно първо полувреме", заяви Николай Киров пред "Диема спорт".

Етър победи Ботев (Пловдив) с 1:0

Етър се възползва от грешката на Черно море и влезе в Топ 6 след минимална победа над Ботев (Пд)