Отборът на Етър записа много важна победа над Ботев (Пловдив) в днешния първи мач от футболната програма в Първа лига. "Виолетовите" се поздравиха с минимален успех 1:0, но той бе напълно достатъчен да им заслужи място в Топ 6 във временното класиране. Точен за домакините бе Румен Руменов през първата част.

Етър - Ботев (Пловдив), 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Виолетовите" вече са в Топ 6 в Първа лига

Двата отбора стартираха плахо първите минути на срещата, като чак в 12-ата минута имаше шанс за гол в една от двете врати. Фло Боджадж подаде към Румен Руменов, който с едно докосване изпрати топката към целта, но защитата на "канарчетата" се справи. 60 секунди по-късно, Георги Сърмов успя да отправи точен изстрел към вратата, но той не представляваше трудност за Кайзер.

В 16-ата минута, Аласана Мане реши да изненада с далечен шут, но след него топката прелетя над напречната греда. Малко след това, гамбийската звезда на "виолетовите" центрира към наказателното поле от пряк свободен удар, където Венци Василев успя да засече с глава, но топката попадна право в ръцете на Кайзер.

Снимка 391360

В 27-ата минута, дойде и най-доброто положение до този момент в срещата. Румен Руменов получи пас в коридор от Мане, и от непосредствена близост стреля към вратата, но топката разтресе напречния стълб. В 35-ата минута, домакините получиха доста тревожна вест, след като Мане бе принудително заменен заради контузия, като все още няма информация какво точно е състоянието му.

В 44-ата минута, "виолетовите" поведоха в резултата. Иван Стоянов навлезе на скорост в наказателното поле, успя да се пребори с Перейра и подаде към включващия се в атаката Румен Руменов, който бе позициониран около точката за дузпата. Той с лекота мушна топката в мрежата на Кайзер за 1:0.

Второто полувреме почти по нищо не се различаваше от първото. В 62-ата минута, "жълто-черните" можеха да изравнят, след като Густаво Афонсо изпрати ниско подаване към Антонио Вутов, но той реши да остави топката за връхлитащия на скорост Лъчезар Балтанов. Капитанът на "канарчетата" директно стреля от движение от около 21 метра, но кълбото премина встрани от вратата на Христо Иванов.

В 69-ата минута, Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар от около 30 метра. Халфът обаче не успя да вложи достатъчно сила и топката попадна право в ръцете на Христо Иванов.

Снимка 391356

Както и през първата част, Стивън Петков успя да мушне топката в мрежата на етърци, но и при двата пъти имаше засада, заради което попаденията му не бяха зачетени.

В 77-ата минута, Тошко Неделев отново опита да порази вратата на великотърновци от фаул. Изпрати мощно топката към вратата, прехвърляйки стената, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

Снимка 391355

В 82-ата минута, Перейра опита нещо средно между центриране и удар, който доста изненада Христо Иванов и той успя да улови топката в последния момент, след което обаче я изпусна, но бързо поправи грешката си и опасността премина.

Малко преди последния съдийски сигнал, "виолетовите" се пропукаха и Кристиан Добрев успя да пробие защитата им и да стреля. Христо Иванов не беше на мястото и на Иван Скерлев се наложи да чисти топката от голлинията.

След тази победа, Етър зае шестото място в Първа лига с актив от 24 точки, докато Ботев (Пловдив) е пети с 26.