Ботев победи турския  Тюрклерспор с 4:2 в контрола играна на лагера в Турция.

Още в 13-та минута Красимир Кръстев откри резултата с хубав удар, а само две минути по-късно след изпълнение на корнер от Омониге Темиле най-съобразителен бе Костадин Гаджалов, който с глава направи 2:0 за Ботев.

В 29-та минута нападателят на турския отбор Намик намали на 2:1. От щаба на българския отбор претендираха за засада на Намик, но протестите не бяха уважени.

През второто полувреме наставникът на "канарчетата" пусна изцяло нова единадесеторка, но макар и с изцяло подменен състав "жълто-черните" продължиха да доминират и в крайна сметка спечелиха мача с 4:2. Автори на попаденията през втората част бяха Тодор Тимонов веднага след почивката и Илиян Гаров в 74-ата мин. За турците се разписа Ерсин в 51-ата мин.

Ботев (Пд) - Тюрклерспор 4:2 (2:1)

1:0 Кръстев (13)

2:0 Гаджалов (15)

2:1 Намик (29)

3:1 Тимонов (48),

3:2 Ерсин (51)

4:2 Гаров (74).

Ботев започна със следния състав:  Станев, Орловски, Василев, Гаджалов, Тондо, Алегре, Петков, Темиле, Кръстев, Кабу, Етов.