Нападателят на Борусия (Дортмунд) Себастиен Алер отбеляза хеттрик за тима при победата над Базел с 6:0 в контрола, играна в испанския курорт Марбея, съобщава АП. Това беше вторият мач на играча, след като той са завърна на терена след продължително лечение заради рак на тестисите.

Футболистът от Кот д'Ивоар вкара от дузпа в 81-вата минута, добави второ попадение пет минути по-късно и реализира хеттрика си в 88-ата минута след корнер. За трите гола му трябваха точно 7 минути и 32 секунди.

Контрола се игра 109 минути, за да се даде повече време на футболистите на терена.

Алер се завърна на терена като резерва във вторник при победата над Фортуна Дюселдорф с 5:1.

Роденият във Франция Алер стана голмайстор на нидерландското първенство през миналия сезон, след като вкара 21 попадения за Аякс, като добави още 11 в Шампионската лига.