ЦСКА е новият носител на Купата на България. "Армейците" надиграха тотално Славия във финалния двубой и спечелиха с 1:0 срещата. Единственото попадение вкара Спас Делев в 39-ата минута. Така, той прекъсна серията от години без трофей на „армейците" и донесе триумфа.

В началото на срещата обаче ситуацията изглеждаше различна. Първите две ситуации в мача се откриха пред Славия. В 1-ата минута още Попара стреля от пряк свободен удар, но не достатъчно точно. Секунди по-късно Радослав Димитров открадна една топка в центъра и с мощен удар пробва да изненада Иван Караджов, но шутът му мина над гредата.

Постепенно ЦСКА натисна своя съперник. Първата наистина чиста голова възможност дойде в 11-ата минута. Тогава Мишел Платини стреля от далеч и топката профуча на около метър от десния страничен стълб на вратата на Емил Петров.

След тази ситуация, двата тима имаха по веднъж претенции за дузпа. Първо в 23-ата минута Радослав Димитров направи добър рейд и навърза няколко бранители на ЦСКА, след което стреля, но топката рикошира в тялото на Иван Бандаловски. От повторенията се видя, че има игра с ръка, но дузпа не последва.

В 29-ата минута Мишел Платини бе добре изведен и изпревари бранител на Славия и като че ли бе задържан в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.

10 минути по-късно ЦСКА все пак поведе. Маркиньос бе изведен добре с далечен пас, бразилецът се измъкна и пусна успореден на голлинията пас към Платини, който пропусна и на задна греда Спас Делев вкара без проблеми - 1:0.

В ответната атака обаче Славия можеше да изравни. Николай Божов успя да изпревари Апостол Попов и през краката му стреля, като Иван Караджов само по инстинкт успя да избие топката.

Така, след 45 минути ЦСКА води на Славия с 1:0.

Второто полувреме започна също с натиск на „армейците". Играчите на Милен Радуканов натиснаха мощно и създадоха куп ситуации. В 47-ата минута Маркиньос нахлу с финтове в наказателното поле, но не успя да шутира. След това Бандаловски центира хубаво, но защитата на Славия се справи.

В 61-ата минута страхотен пропуск направи Спас Делев. Той бе оставен съвсем непокрит и отправи удар, но Емил Петров скъси ъгъла и успя да избие топката в корнер.

Три минути по-късно Спас Делев изведе Маркиньос, който нахлу на скорост и пробва да върне към Делев, вместо да шутира или да потърси непокрития Мишел Платини. В 77-ата минута дойде третият пореден уникален пропуск на ЦСКА. Спас Делев бе оставен очи в очи с Емил Петров, но и той не вкара.

Златният момент за Славия можеше да дойде в 84-ата минута. Радослав Димитров стреля от въздуха, Караджов изпусна топката в краката на Божов, който я задържа. След това последва пас към Радослав Димитров отново и той стреля, а бранител изчисти от голлинията. Уникален шанс за „белите".

Оттук до края на мача преобладаваха нервите. Закономерно Басо бе изгонен в 87-ата минута за удар срещу Спас Делев. Славия пък така и не успя да вкара и да се добере до продължения.

Като цяло, ЦСКА победи абсолютно закономерно и завърши сезона с Купата на България.