Днес се открива турнирът "Албена Къп", на който медиен партньор са вестник "Топспорт" и "Topsport.bg". В първата среща шампионите от ЦСКА победиха лидера на западната "Б" група Монтана с 2:1.

Мачът започна с натиск на "червените" като голям пропуск пред вратата на Монтана направи Давид Силва. В 29-ата минута след двойно подаване между Йордан Минев и Саидходжа, Муши вкара гол и откри резултата. Малко след това голмайсторът получи жълт картон за грубо нарушение в центъра на терена.

Първата опасност за Монтана дойде в 33-ата минута, когато нападателят на символичните гости Венци Иванов с глава стреля над вратата. До края на първото полувреме ЦСКА отново бе по-дейният отбор на терена, но не успя да създаде сериозни голови опасности пред вратата на противника. В 38-ата минута Йордан Тодоров получи жълт картон, след като продължи да играе след съдийския сигнал.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на "червените", като на няколко пъти защитата на Монтана се обърка и даде възможност на нападателите на ЦСКА да се озоват в опасна близост до вратата им. В 60-ата минута капитанът на "армейците" Тодор Янчев напредна и стреля по диагонала, но топката излезе в аут.

След 65-ата минута, тимът на Монтана изравни играта, но затова допринесоха многобройните смени в състава на "армейците". В 80-ата минута, след съмнително положение за засада на Асен Георгиев, последният центрира ниско по тревата и Тонев удвои резултата от непосредствена близост.

В 88-та минута, след центриране от дясно, Стефан Харлов от Монтана с воле намали резултата на 2:1. Малко след това в 90-ата минута съставът на Монтана бе близо до изравняване, когато след изпълнение на пряк свободен удар Венцислав Иванов уцели напречната греда на вратата, пазена от Иван Караджов. Така ЦСКА започна участието си в "Албена Къп" с победа.