След два сезона и половина Ботев (Пловдив) отново ще играе в елитната ни футболна група. „Канарчетата" спечелиха с 2:0 баража за влизане в „А" група срещу Спортист (Своге).

Първият ни 100-годишен клуб надигра категорично съперника си на столичния стадион „Славия", подкрепян от 7 хиляди привърженици. Футболистите на временния треньор Коце Видолов, подпомаган напоследък от легендата Марин Бакалов, нито за миг не изгубиха контрола на играта и надмощието над Спортист. Спорът кой е по-достойният за място в „А" група намери своя отговор още през първото полувреме.

Пловдивчани откриха резултата чрез бранителя Ангел Рахов в 22-ата минута, а малко преди почивката неостаряващият Александър Александров-Кривия удвои.

През първите 45 минути „шоколадите" не успяха по никакъв начин да затруднят „жълто-черната" защита, липсваха и удари към вратаря Христо Иванов.

Едва в началото на втората част тимът от Своге се отчете с изстрел към вратата на Ботев, но след удара на Симеон Лаков топката профуча над гредата.

С това положение приключи и всичко, което Спортист показа като умение в нападателен план. „Жълто-черните" пък продължиха да търсят трети гол и на няколко пъти Димо Атанасов можеше да го вкара, ако топката не му попадаше на неудобния десен крак в решителния момент.

Малшанс застигна и Кривия четвърт час преди края, когато от пряк свободен удар топката срещна гредата.

До края на мача Ботев хладнокръвно и спокойно задържа преднината си. Играта се кротна сериозно в центъра, а погледите на зрителите се насочиха към сектора на пловдивската агитка.

Там полиция и жандармерия с всяка изминала минута увеличаваше числеността си, за да удържи мераците на „бултрасите" за нахлуване на терена...

Ботев ще отпразнува официално завръщането си в "А" група в събота на площад "Централен" в Пловдив.