Стойчо Стоев го отнесе. Справедливо или не, треньорът изкара последни 90 минути начело на "сините", а новият наставник Люпко Петрович започва да формира своя щаб.

Няма да е лошо сръбският специалист да изгледа внимателно повечето мачове на отбора от началото на сезона и да обърне внимание и на физическото състояние на тима си.

Един от аргументите против Стойчо Стоев и напълно основателно е, че през второто полувреме след правенето на смените Левски играе по-слабо. А очевидно в немалко мачове футболистите на сините, освен че стояха зле тактически, бяха и надтичвани от съперниците си. Последно това се случи при загубата от Локо (Пловдив) 2:3 на „Герена“. А най-интересното е, че тази тенденция се виждаше и в случаи, при които съперникът бе с човек по-малко на терена. Крещят пример отново от домакински мач – есента при победата над Берое с 2:0. Тогава старозагорци бяха 20 минути с числено намален състав, но бяха по-свежи и видимо се придвижваха по-бързо.

През този сезон се наблюдава и средно покачване на броя на контузените играчи. Футболисти с мускулни травми са повече от обичайното като бройка. А за всичко това задължително трябва да бъде потърсена отговорност от кондиционния треньор Роко Перота, чиято заплата не е никак малка. То хубаво да се интересуваш от всички новости в този аспект, хубаво е да въведеш непознати досега за сините упражнения и комплекси от натоварвания, но пък, от друга страна, гореизброените факти няма как да бъдат подминати.

Така че Люпко Петрович задължително трябва да прецени дали този италиански треньор си е вършил добре работата досега и дали ще му е полезен занапред. И накрая да припомним, че Перота е идея и реализация на Иво Тонев, който уж не трябваше да се бърка в спортно-техническия процес и като селекция, и като кадри.