Децата на Нафтекс и Черно море (родени 1992 г.) ще играят на финала за Републиканското първенство в Севлиево, стана ясно след изиграването на последната 1/2-финална среща-реванш между Берое и Черно море, съoбщи Beroe Online. В нея младите "моряци" победиха у дома с 2:0 старозагорци и след 1:1 преди дни под Аязмото варненци се класираха на финал.

Отборът на домакините започна много мотивирано срещата и бързо стигна до попадение. Най-добрият футболист на Черно море Илиян Капитанов откри резултата в 15-ата минута, след като засече с глава центриране на свой съотборник и не остави шансове на стража на "зелените" Слави Манолов. Десет минути по-късно отново Капитанов попадна в прегръдките на своите съотборници, след като остана очи в очи срещу вратаря на Берое и хладнокръвно покачи на 2:0.

По идентичен начин Капитанов откри резултата и на градският стадион в Стара Загора преди дни. Тогава в 34-ата минута нападателя на Черно море остана сам срещу вратаря и с хубав удар в долния десен ъгъл вкара много важно попадение за варненци.

До края на срещата домакините изпуснаха още няколко чисти положения. От своя страна възпитаниците на Тодор Станев не успяха да се противопоставят на връстниците си от Варна и логично отпаднаха. Малките "беройци" могат да съжаляват за пропуските си преди броени дни на собствен терен.

С класирането си за финала детско-юношеската школа на Черно море постигна изключителен успех. За последно отбор от школата на варненци играе финал на държавното първенство през далечната 1988 година.

На финала на 7 юли в Севлиево ще се изправят отборите на Черно море (Варна) и Нафтекс (Бургас). Бургазлии елиминираха Левски след две равенства и по правилото за повече голове на чужд терен се класираха напред. Срещата в столицата завърши 2:2, а реванша край морето 1:1, като до последната минута Левски водеше с 0:1, но попадението за бургазлии секунди преди последния съдийски сигнал разби мечтите им.