Локомотив (София) удължи нагативната си серия като домакин в Първа лига. "Червено-черните" допуснаха трета поредна загуба и общо девети пореден мач без победа в "Надежда", след домакинско поражение от Славия с 1:2 в малкото столично дерби. Големият герой за "белите" бе Владимир Николов, който отбеляза две попадения през втората част. Преди това Антони Иванов изведе "столичните" железничари напред в резултата.

В 3-ата минута Галин Иванов пробва късмета си с удар от далечно разстояние, но изстрелът му с левия крак бе неточен.

Осем минути по-късно Тони Тасев изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му премина над вратата на Александър Любенов.

Противно на развитието на играта, Локомотив София поведе в 24-ата минута. Селсо Рапосо се справи с Тони Тасев по десния фланг и намери Антони Иванов в наказателното поле. Той с мощен и плътен изстрел не остави шансове на Светослав Вуцов.

Снимка 656610

Източник: startphoto.bg

Шест минути по-късно Владимир Николов отправи много силен удар от далечно разстояние. Любенов обаче показа отличен рефлекс.

В 33-ата минута Галин Иванов бе заменен принудително от Чунг Нгуен До.

Седем минути след това Тасев засече центриране на Иван Минчев и стреля опасно с глава. Любенов успя да се намеси акробатично и изби топката.

В 47-ата минута Славия успя да изравни. Тони Тасев изпълни пореден ъглов удар и сложи топката на главата на Владимир Николов, който я прати в мрежата на Любенов.

Снимка 656616

Няколко минути след това "белите" можеха да направят пълен обрат. Николов отново бе на точното място в пеналтерията, но изстрелът му бе париран от вратаря на домакините.

В 63-ата минута отборът на Златомир Загорчич стигна до второ попадение. Тони Тасев напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле. Той намери Ертан Томбак, но Любенов показа отличен рефлекс. Топката обаче рикошира в бранител на столичните "железничари" и попадна на крака на Владимир Николов, който отбеляза втория си гол в срещата.

Снимка 656618

Осем минути Славия можеше да стигне до трети гол. След поредното статично положение играч на "белите" засече топката с глава. Неговият удар обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб.

След тази победа Славия остава на 10-ото място в класирането, като "белите" вече имат 29 точки, докато Локомотив (София) е 11-ти с 25.

Локомотив (София) - Славия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 12:30 часа