Локомотив (Пд) победи с класическото 3:0 Литекс (Ловеч) в контролна среща, която се игра на стадиона в пловдивския парк „Лаута". Два гола преди почивката отбеляза Благой Наков. Нападателят на „смърфовете" се разписа в 27-ата и 29-та минути, наказвайки груби грешки на вратаря и защитата на „оранжевите".

Класическото 3:0 пък оформи Дани Кики четвърт час преди края. Нападателят се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бранимир Костадинов.

Любопитно е да се отбележи, че треньорите на двата отбора пуснаха в игра по две различни единадесеторки за двете полувремена:

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛИТЕКС 3:0

1:0 Наков (27')

2:0 Наков (29')

3:0 Кики (75'-дузпа)

ЛОКО ПД (първо полувреме): Йордан Господинов, Богомил Дяков, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Спас Делев, Бирсен Карагарен, Благой Наков, Мартин Камбуров.

ЛИТЕКС (първо полувреме): Винисус Баривиейра, Джаксън Менди, Илия Миланов, Илия Мунин, Иван Горанов, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Патрис Бумал, Милчо Ангелов, Александър Георгиев, Георги Минчев.

ЛОКО ПД (втори полувреме): Скорчев, Молдованов, Горанов, Вълчев, Де Врийзе, Кики, Костадинов, Филипов, Стамов, Янъков, Мехди Бурабия.

ЛИТЕКС (второ полувреме): Александър Конов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Васил Божиков, Страхил Попов, Александър Цветков, Чавдар Ивайлов, Кирил Десподов, Румен Руменов, Уилмар Джордан, Данило Асприля.