Черно море победи ЦСКА с 1:0 в София и си гарантира сребърните медалите в първенството, а с това и директно участие в турнира за Лигата на Конференциите, а "армейците" ще трябва да играят бараж със седмия в класирането.

Мачът на Националния стадион "Васил Левски" бе изключително нервен, с много физически сблъсъци през целято време. Това доведе и до червен картон за вратаря на домакините Густаво Бусато в 56-ата минута, а веднага след подновяването на играта Пабло Гарсия донесе успеха на варненци след несъсредоточена игра в защита на "червените".

В последния кръг ЦСКА ще гостува на Локо (Пловдив), а Черно море ще приеме Крумовград, но вече и двата двубоя са без значение, тъй като "армейците" изсостават на 5 точки от "моряците".

ЦСКА - Черно море 0:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът стартира в 20:15 часа

В 7-ата минута домакините създадоха първото си по-интересно положение пред вратата на Черно море. Тибо Вион центрира от десния фланг, а Джонатн Линдсет нанесе точен удар с глава, но право в ръцете на вратаря Дюлгеров.

ЦСКА продължи да натиска и в 12-та минута Скаршем и Хайнц комбинираха добре, а последният центрира в наказателното поле, където Фаетон дебнеше за завършващ удар, но Цветомир Панов успя да изчисти в корнер преди нападателят да достигне до топката.

Снимка 666396

Източник: startphoto.bg

В 19-ата минута на мача "моряците" организираха светкавична контаатака, при която Калкан навлезе фронтално срещу Густаво Бусато и стреля, но вездесъщият Тибо Вион дотича и се хвърли като като лъв пред пътя на топката, успявайки да изчисти в корнер.

ЦСКА изпълни третия си ъглов удар в мача в 24-ата минута. Тибо Вион центрира на задна греда, където дебнеше Тобиас Хайнц, който стреля от воле, но отново точно във вратаря на гостите.

Снимка 666397

В 44-та минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на Черно море. Живко Атанасов препъна Тобиас Хайнц в гръб, а Кабаков странно отсъди фаул в атака. След преглед на положението във ВАР-стаичката, реферите там също не видяха нищо нередно и играта продължи.

В 50-ата минута на мача Сейни Санянг сгреши фатално, връщайки нескопосано с глава топката към своя вратар. Уеслен Жуниор се оказа сам срещу Бусато, а вратарят на "армейците" игра с ръка извън наказателното поле и Кабаков му показа директен червен картон. Последва и тежък удар между двамата играчи, след който футболистът на Черно море се наложи да бъде изнесен с линейка.

Атанас Илиев замени контузения Уеслен Жуниор, а Тобиас Хайнц отстъпи мястото си на Димитър Евтимов, който застана на вратата.

От нарушението, което се получи след сблъсъка между Бусато и Жуниор, в крайна сметка падна и попадение. Атанас Илиев стреля от прекия свободен удар, Евтимов спаси с една ръка, но Пабло Гарсия направи успешна добавка и Черно море излезе напред в резултата.

В 62-рата минута Живко Атанасов фаулира Тибо Вион в наказателното поле и Кабаков посочи бялата точка. След преглед на ситуацията със системата ВАР обаче се оказа, че Тибо Вион се е намирал в положение на засада и дузпата беше отменена.

В 88-ата минута Амос Юга получи дълго подаване в наказателното поле на "червените" и оплете топката в мрежата, но от външната ѝ страна.

Реферът даде 10 минути продължение, но в крайна сметка ЦСКА нямаше сили да сътвори нещо опасно с 10 души на терена и варненци се поздравиха с крайния успех.