Черно море победи тима на Септември с 2:1 в контролна среща играна в Симитли на път за Варна. Головете за "моряците" реализираха капитанът Жоро Илиев и Сашо Александров.

Варненци тръгнаха ударно в проверката, въпреки горещото време в южния град. Още в 14-тата минута обаче новото попълнение Стамен Ангелов получи неприятна контузия и бе заменен принудително. На негово място в игра се появи Сашо Александров.

В 26-ата минута Миро Манолов пропусна да открие резултата, след като стреля с глава над напречната греда. Две минути по-късно и домакините от Симитли пропуснаха да реализират изгодно положение. В 36-ата минута след удар на Миро Манолов срещна ръката на защитник на домакините, но вместо дузпа реферът отсъди засада.

В началото на втората част старши треньорът Стефан Генов направи четири смени. В игра се появиха Живко Атанасов, Ивелин Янев, Георги Илиев и Атанас Илиев.

В 50-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев изпълни по блестящ начин пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 1:0. Само 8 минути по-късно Сашо Александров удвои преднината, след като се пребори мъжки за една спорна топка и реализира втори гол за Черно море.

Домакините намалиха резултата, след бърза атака и завършващ изстрел на Иванов. В самият край на мача Илиян Капитанов напусна срещата с контузия и "моряците" доиграха мача с 10 души.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Мартин Дечев, Росен Колев, Александър Александров, Детелин Димитров, Християн Попов, Еденилсон Бергонси, Стамен Ангелов, Марлон Фернандес, Илиян Капитанов, Мирослав Манолов.