Отборът на Чавдар (Етрополе) победи с 2:1 тима до 19 години на шотландския Ийст Файв в контролен мач, игран на стадиона в град Тетевен.

Българите, които са почти връстници на гостите от Високата земя, влязоха в срещата без националите си до 19 години, които от днес са на лагер преди евроквалификацията, започваща на 7 октомври в Пловдив.

Младите шотландци играха много организирано и динамично, а първото полувреме на двубоя завърши 0:0.

През втората част точни за етрополци бяха Станислав Краев-Гути и преотстъпеният от ЦСКА халф Томи Костадинов от дузпа.

В понеделник младежите от Ийст Файв ще изиграят и втора контрола срещу тима на Олимпик (Тетевен), а във вторник - 4 октомври, заминават обратно за родината си.

Ийст Файв е един от партньорите на Чавдар в Шотландия и почти сигурно през следващата година, през пролетта, ще гостува с най-малко две гарнитури в България.