Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 12 344
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 0:0 в мач от efbet Лига

Преобразен Ботев надигра тотално Локо, но така и не спечели голямото дерби на Пловдив

0:0 на "Колежа", гол на Бароан беше отменен поради засада

90+5′

Мартин Паскалев получава жълт картон.

90+2′

В заветните мигове от срещата Душан Керкез заигра с двама централни нападатели, в лицето на Бароан и Секулич.

Снимка 640575

Източник: startphoto.bg

89′

Самуел Акере приключва участието си в мача, а на негово място влиза Мартин Секулич.

85′
Снимка 640574

84′

Кристиан Пешов влиза в игра за Локомотив, а замененият е Алфа Конте.

84′

Петър Андреев ще замени Хорхе Сегура, който получи и травма.

82′

Красиан Колев влиза в игра, а замененият е Уме Емануел.

Снимка 640577

82′

Точукву Ннади влиза на терена, а замененият е Янис Карабельов.

81′

Антонио Перера получава официално предупреждение.

Снимка 640566

79′

Константинос Балоянис получава жълт картон.

75′
Снимка 640572

74′

Георги Каракашев влиза в игра, а напускащият е Христо Иванов.

71′

БАРОАН! Макар Александър Томаш да направи корекции по своя състав, Локо продължи да отстъпва по всички показатели на "канарчетата". Акере направи за смях Сегура, прокарвайки паса си за Бароан между неговите крака. Антоан обаче пак не беше на печелившата страна, тъй като слабият му удар по земя не намери далечния ъгъл на Хоркаш.

67′

Димитър Илиев приключва участието си в мача, а на неговата позиция влиза Ефе Али.

62′
Снимка 640567

59′

АКЕРЕ! Ако не на живота си, то Самуел Акере определено играеше най-добрия си мач с екипа на Ботев. В 59-ата той навърза двама от "смърфовете", а единственото нещо, което му липсваше в тази блестяща солова акция бе головият изстрел.

51′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА БАРОАН! Ботев си помисли, че е повел в резултата с настъпването на 51-ата минута. Джеймс Етоо шутира силно по диагонал, а след намесата на Хоркаш, Антоан Бароан беше на точното място и направи голова добавка с глава. В този миг атмосферата на "Колежа" стана еуфорична, ала 120 секунди след това дойде ред и за разочарованието, след като преглеждането с ВАР показа, че френският нападател на домакините е бил в положение на засада.

47′

БАРОАН! Второто полувреме отново започна с добра възможност пред домакините. Акере не спираше да тормози "смърфовете" при крилото, а поредният му пробив завърши с успешен пас за Бароан. Нападателят обаче стреля в аут от непосредствена близост.

46′
Снимка 640561

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ НА ДЕРБИТО!

45′

ПОЧИВКА!

37′

Самуел Акере имаше втори шанс в дербито на Пловдив, за да се превърне в голов герой. Този път изстрелът на крилото обаче мина високо в аут и просто официализира поредния пропуск за амбицираните "канари".

35′
Снимка 640564

33′

Ивелин Попов получава официално предупреждение.

26′

Ботев не престана да разнообразява своите атаки, като нова опасност за "железничарите" дойде отдясно, където Етоо влезе в наказателното поле, но успоредното му подаване беше изчистено от Алфа Конте малко пред голлинията.

22′
Снимка 640563

15′

АКЕРЕ! Магията на Ивелин Попов беляза петнадесетата минута на дербито. Тогава негово емблематично подаване с външен фалц уцели точното време, когато Самуел Акере нахлу остро в полето на Локомотив. Африканецът получи перфектната възможност да отправи съкрушителен удар, ала завършекът му бе доста посредствен и Хоркаш спаси. Попето пък се хвана за главата...

9′

Селекцията на Александър Томаш отговори на предизвикателството с добра атака в 9-ата минута, при която Георги Минчев стреля с глава, но малко над горната греда на Ханкич.

Снимка 640562

8′

"Смърфовете" от "Лаута" не се чувстваха никак комфортно на "Христо Ботев", като в осмата минута дълбока преса в полето на гостите без малко не позволи на Янис Карабельов да накаже грешка на Хоркаш и Мартин Паскалев.

7′
5′

Хорхе Сегура получава първия жълт картон в мача.

4′

КАКВО НАЧАЛО! Още с първата си атака в срещата, селекцията на Душан Керкез беше много близо до отбелязването на попадение. Намиращият се във форма Уме Емануел се възползва от грешка в отбраната на Локомотив, а ударът му в близкия ъгъл бе спасен решително с крак от Динко Хоркаш.

3′

Неизбежно беше дербито на Пловдив да не стартира с по-добри минути за Ботев, след като "жълто-черната" агитка направи такова подгряване на големия мач, че уникалната им хореография определено впечатли дори и съперниците им от Локо. Личеше си колко много е липсвал сблъсъкът от това да се провежда на "Колежа"!

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

88. Красиан Колев

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в така чаканото градско дерби. Срещата, която започва в 19:30ч., ще се проведе на "Колежа", а по трибуните се очаква да бъде истински футболен празник, тъй като билетите са разпродадени.

Гостите от "Локомотив" влизат в дербито като трети в класирането. Те стартираха ударно в шампионата и дълго време бяха водачи в таблицата, но влязоха в лоша серия и нямат нито една победа в последните си пет двубоя за първенство. От края на септември досега "черно-белите" направиха равенства с Лудогорец, Черно море и ФК ЦСКА 1948 и загубиха от ЦСКА и "Берое".

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

В същото време след неубедителното начало на сезона домакините от Ботев влязоха в правилния ритъм и се изкачиха до 11-та позиция. "Канарчетата" записаха 3 успеха в последните си 4 шампионатни двубоя, като в тези срещи нанизаха цели 15 попадения. Победите бяха над Берое (4:1), Ботев (Враца) (5:3) и Локомотив (София) (6:0).

Дербито е под номер 118 и се завръща на "Колежа" след дълги години, в които бяхме свикнали Ботев да домакинства на базата си в Коматево. На линия за мача са всички футболисти на Ботев, като единственият контузен, който остава извън сметките на старши треньора Душан Керкез, е Мохамед Брахими.