Берое разгроми новака в "групата на майсторите" ЦСКА 1948 с 4:0 в контролен мач, игран в Стара Загора.

Резултатът беше открит още в 17-ата минута. Иван Минчев открадна топката от Васил Шопов в на гостите и след като напредна към наказателното поле подаде отлично на Гаюс Макута, който бързо обработи кълбото и стреля неспасяемо за 1:0.

Малко по-късно домакините покачиха резултата отново след грешка в половината на гостите. Ибрахима Конте получи кълбото с мощен шут от границата на наказателното поле прониза Даниел Наумов за 2:0.

Снимка 489592

В 57-ата минута резултатът вече стана класически в полза на домакините. Макута се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно се разписа за 3:0.

В 64-ата минута Алиун Фал бе съборен в наказателното поле от Симеон Петров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Конте и беше безпощаден за 4:0.

Берое: 33. Ганев, 6. Цветков, 27. Стоянов, 59. Хасани, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 20. Фуртадо, 73. Минчев, 17. Конте, 22. Мерло

Резерви: 1. Василев, 8. Охене, 3. Али, 21. Йосипович, 77. Апостолов, 25. Ангелов, 15. Динков, 2. Маджаров

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 30. Атанасов, 3. Пиргов, 21. Василев, 25. А. Александров, 8. Климентов, 20. Бастунов, 10. Шопов, 33. Иванов, 17. Младенов, 11. Д. Александров

Двата отбора ще се срещнат още във втория кръг на новия шампионат отново в Стара Загора.