Унион (Берлин) постигна домакинско равенство 1:1 с шампиона Байерн. Домакините дори поведоха и дълго устискваха пренината си. Все пак Левандовски успя да донесе точката за баварския гранд.

Байерн се завърна на върха с 24 точки и по-добра голова разлика от РБ Лайпциг. Унион е на шеста позиция със 17 точки, което е отлично постижение за малкия берлински отбор.

Още в първата минута Ауоний излезе сам срещу Мануел Нойер, но капитанът на Байерн спаси.

Унион все пак поведе. В 4-ата минута Прьомел изпревари Левандовски при корнер и с глава направи Нойер безпомощен за 1:0.

Мюнхенци можеха да изравнят бързо. В 8-ата минута Серж Гнабри получи пас в коридор за излизане един срещу един с вратаря, но си поведе силно топката.

Последваха минути на тотално превъзходство на Байерн, без обаче да се стига до сериозни опасности. В същото време домакините издебнаха своя момент и в 22-ата Ауоний отново се оказа лице в лице с Нойер, но и този път загуби спора с вратаря.

В 24-ата минута Левандовски се озова сам срещу стража на Унион, но падна след леко докосване от страна на Марвин Фридрих. Съдиите прецениха, че това не е дузпа.

На полувремето Ханзи Флик не извърши смяна в Байерн. Кингсли Коман беше близо до попадение в 55-ата минута, но вратарят Луте пак се намеси добре.

Снимка 509461

Минута по-късно няколко сантиметра не достигнаха на Ауоний да засече остро центриране от дясното крило.

Шампионът стигна до изравняването в 67-ата минута, когато Коман свърши основната работа, дриблирайки покрай двама играчи на Унион и след това подавайки на непокрития Левандовски, който само насочи в очертанията на вратата - 1:1.

Този гол не накара играчите на Унион да се приберат в глуха защита. Напротив - те продължиха да нападат при всяка възможност. Така в 76-ата Кейта Ендо излезе на добра позиция фронтално срещу Нойер, но германският национал спаси.

Унион: Луте, Тримел, Фридрих, Кнохе, Ленц, Прьомел, Грийсбек, Бекер, Ингвартсен, Бюлтер, Ауоний.

Байерн: Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Горетцка, Мусиала, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски.

РБ Лайпциг победи с 2:0 Вердер (Бремен) в Бундеслигата