РБ Лайпциг завърши подобаващо успешната за себе си седмица. След като преди няколко дни "биковете" се класираха напред в Шампионската лига чрез паметен успех над Манчестър Юнайтед, този следобед селекцията на Юлиан Нагелсман се изкачи и до върха в Бундеслигата.

Домакините надвиха с 2:0 непредвидимия Вердер (Бремен). Всичко бе решено още до почивката, когато паднаха и двете попадения в мрежата на Иржи Павленка.

Звездата на Залцбург отряза грандовете и избра РБ (Лайпциг)

Доминик Шобошлай ще премине при "биковете" от януари

Откриващият гол бе факт след точно изпълнена дузпа от капитана Марсел Забитцер в 26-ата минута. Четири минути преди паузата, испанският плеймейкър Дани Олмо също се разписа, възползвайки се от отличната визия за играта на колегата си Юсуф Поулсен.

Борусия (Дортмунд) загуби с 1:5 от Щутгарт

Хитът Щутгарт унижи като гост трагичен Борусия (Дортмунд)

Вестфалци с тежка домакинска загуба 1:5

През втората част от Лайпциг могат горчиво да съжаляват за това, че не стигнаха до класиката. С пропуски блеснаха Поулсен и Джъстин Клуйверт, а пък реферът подмина претенции за дузпа на Амаду Айдара.

И така, преди мачовете на Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен), Лайпциг е първи с точка повече пред баварците и с две аванс пред "аспирините". Вердер е 13-ти с 11.

РБ ЛАЙПЦИГ - ВЕРДЕР 2:0

1:0 Забицер-дузпа (26"), 2:0 Олмо (41")