Байерн (Мюнхен) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 5-0 в мач от петия кръг в германската Бундеслига. Този успех не се оказа достатъчен баварският гранд да оглави класирането защото РБ (Лайпциг) успя да изтръгне трудна победа у дома срещу Херта с 2:1.

Мачът започна лошо за домакините. Алфонсо Дейвис, непритесняван от никого стъпи накриво и се самоконтузи. Канадецът напусна терена с помощ разплакан и беше заменен от Люка Ернандес.

В 10-ата минута защитата на Франкфурт се разтвори и Кингсли Коман намери фронтално Роберт Левандовски, който от нещо като дузпа откри резултата. 1:0 за Байерн.

Снимка 502246

В началото на 26-атата минута Роберт Левандовски скочи много високо след корнер отдясно. Полякът заби топката в десния ъгъл след много хубав удар с глава за 2:0. Левандовски побутна леко Осанкер преди да отскочи.

В 40-ата минута се получи спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Топката се удари в ръката на футболист на Айнтрахт. След дълго разглеждане на ВАР дузпа все пак не беше отсъдена.

Роберт Левандовски оформи своя хетрик в 61-ата минута. Той се възползва от разсичащо защитата подаване на Дъглас Коща.

В 68-ата минута в игра влезе Льорой Сане, сменил Дългас Коща. Излекувалият контузия футболист направи резултата 4:0 в 73-ата минута след хубав самостоятелен пробив.

В добавеното време друга резерва Джамал Мусиала оформи крайното 5:0. Той замени Кингсли коман.

Така Байерн вече има 12 точки от 5 мача и е на точка за РБ (Лайпциг). Айнтрахт е на осмо място с 8 точки.