Кьолн загуби домакинството си на Байерн (Мюнхен) в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на "РайнЕнерги Щадион" завърши при резултат 0:3.

Точни за гостите бяха по-скоро малко очакваните голмайстори - Хави Мартинес и Хуан Бернат, както и един от "обичайните заподозрени" Франк Рибери.

Първият се разписа в откриващите 45 минути, вторият бе точен през заключителната част от двубоя, а Рибери вкара в последната минута от срещата.

Превъзходството на гостите беше почти тотално, като пред Кьолн се откриха само няколко реални възможности за реализиране на попадение, които не бяха оползотворени от атакуващите състезатели на тима.

Франк Рибери: Мирише ми на требъл

Рибери: Мирише ми на требъл...

"Шестото чувство никога не ме лъже"

Така намиращият се във великолепна форма най-силен гост в Германия стигна до заслужен успех над един от най-стабилните домакини, който нямаше поражение в десет поредни мача пред своите фенове този сезон.

Момчетата на Петер Щьогер обаче нямат нито една победа през кампанията срещу отбор, който е Топ 8 на таблицата и тази тенденция бе продължена днес.

Тимът е силно зависим от голаджията си Антони Модест, вкарал 55% от попаденията на отбора и ако този показател се задържи до края на сезона, ще бъде нов рекорд за Бундеслигата.

Кьолн направи много силен старт на сезона и в първите 9 кръга спечели цели 18 точки, но в последните 13 срещи измъкна едва 15 пункта, потъвайки към средата на таблицата.

Във всички двубои за първенство между двете единайсеторки Байерн води вече с 42:23 победи. През есента Модест и компания измъкнаха 1:1 в Мюнхен и сложиха край на серия от 6 поредни поражения срещу този опонент.

Днес подобно нещо не се случи.

Така Байерн запазва лидерската си позиция в класирането и разполага с актив от 56 точки - 7 повече от преследвача си РБ (Лайпциг).