Наставникът на Левски Лукойл Константин Папазов даде мнението си след трудната победа над Черноморец с 87:76 като домакин в среща от 23-я кръг на НБЛ. Ето какво сподели треньорът на "сините" след мача:

"Отборът на Черноморец е много-добър в нападение. Трябваше да контролираме събитията на паркета в първата четвърт, защото те играят силно в нея. Знаехме, че ще имаме много сериозна умора от мача в понеделник. Смятам че ние си свършихме работата още в първото полувреме, когато свалихме разликата от 16 точки. Много по-рано можехме да решим мача при 71:66, но две нелепи борби в нападение ни попречиха.

Това е част от играта. Отборът на Черноморец е в къс състав, Васил Евтимов няма опцията да използва широчина, а натрупаните фаулове също повлияха. Уендъл Люис започна да играе по-пасивно, но това е един отбор, който играе много хубаво. Искахме да си решим мача много рано, но срещу себе си имахме сериозен отбор, който надигра Балкан, а също и нас в Бургас", каза Папазов след мача.