Трудните мачове за Левски Лукойл продължиха и в 23 кръг. "Сините" измъкнаха поредна драматична победа в НБЛ, след като у дома надиграха Черноморец с 87:76, като взеха реванш за поражението си от този съперник в 14 кръг на шампионата. Домакините направиха пълен обрат, след като в един момент губеха с 16 точки.

Двубоят в зала "Универсиада" беше много равностоен в първите три четвърти. Гостите от Бургас започнаха по-добре срещата и поведоха с 6 точки. Домакините успяха да наваксат 3 точки от изоставането си. След изключително равностойна трета четвърт "сините" успяха да направят пълен обрат в последната част, която спечелиха повече от убедително с 23:10.

Снимка 525157

Пореден силен мач за Левски Лукойл изигра завърналият се след контузия Данило Тасич, който завърши с 24 точки. С 22 точки завърши Кийт Бенсън. Чавдар Костов вкара 14 точки, а 13 - Тайрън Бразелтън. От травма се върнаха и Христо Захариев и Йордан Минчев, но пък мача пропусна Венцислав Петков.

Марвин Смит и Дианте Болдуин играха без смяна за Черноморец. Смит завърши с 24 точки и 12 борби., а Болдуин също записа дабъл-дабъл - с 16 точки и 11 асистенции. Уендъл Луис също вкара 16 точки, като направи и 10 борби. С 12 точки завърши Константин Коев. Отново само играчи от титулярния състав вкараха за "акулите" днес.