Рилски спортист допусна четвърта поредна загуба в груповата фаза на "ФИБА Къп". Момчетата на Людмил Хаджисотиров отстъпиха при визитата си на италианския Варезе с 59-86 (17-23, 12-22, 18-21, 12-20).

Левски Лукойл няма спирка във ФИБА Къп

"Сините" с четвърта поредна победа

Варезе осигури победата си още след втората четвърт, когато резултатът стана 45-29 за тях. След почивката българите не намериха сили да се противопоствят и разликата постоянно се увеличаваше.

Юджийн Харис беше най-резултатен за Рилецо с 12 точки, а Мартин Маринов и Джейлън Дженкинс добавиха с по 11 точки. Тайлър Кейн наниза 17 точки за домакините от Варезе, а Матео Тамбоне и Томас Скроб се отличиха с по 11 точки за победата.

Така самоковци остават на последното място в група "F" с нула победи и четири загуби и ще играе за обиграване на състава в последните два двубоя.