Ръсел Уестбрук изравни рекордът на легендата Оскар Робертсън за най-много "трипъл-дабълс" от 41 за един сезон. В средата на третата четвърт на мача на неговия Оклахома срещу Милуоки той подаде на Таж Гибсън, който вкара за 67-42. Това беше десетата асистенция в мача на Уестбрук.

В оставащите четири срещи на Оклахома се очаква Уестбрук да стане едноличен рекордьор. Домакините победиха с голямата за НБА разлика 110-79. Постижението на Уестбрук е по-добре от клубните рекорди на 10 отбора от най-силната баскетболна лига в света.

Снимка 270466

Кливлънд Кавалиърс победи Орландо Меджик с 122-102. Шампионите застигнаха Бостън преди днешното си гостуване на лидера в Източната конференция. „Кавалерите" отбелязаха девет тройки и установиха контрол над мача едва в третата четвърт.

На запад силните отбори спечелиха мачовете си. Голдън Стрйт Уориърс победиха Минесота Тимбъруулвс с 121-107, а Сан Антонио Спърс имаха нужда от продължение за да сломят Мемфис Гризлийс с 95-89.

Клей Томпсън отбеляза 41 точки за 12-та поредна победа на Голдън Стейт. Стеф Къри наниза само 3 тройки и общо 19 точки. Две тройки в продължението на Поу Гасол и Пати Милс осигуриха победата на Сан Антонио. Куои Ленърд вкара три наказателни удара в последната минута на мача, завъшвайки с 32 точки и 12 борби.

Портланд Трейблейзърс направи грешна стъпка след загубата си от Юта Джаз с 87-106. Денвър Нъгетс елиминира Ню Орлеанс Пеликанс от плейофите след високорезултатна победа с 134-131.