Балкан 81-86 Лукойл Академик  (21-17, 26-25,19-24, 15-20)

Студентите от Правец спечелиха 13-та титла в последните 14 години. Те загубиха общо три срещи през целия сезон, като спечелиха и 8-те си мача в плейофите.

„Така победата е по сладка. Имаше интрига. Прави чест на Балкан, че се опитаха да се върнат в серията." - каза Тони Дечев. „Не съм анализатор на българското първенство. Оставете ме моля ви се да се порадвам."

Балкан започна по-добре днешната среща и поведе от самото начало. Домакините имаха много успешна стрелба, с която компенсираха слабата си борба под коша. Шампионите не можеха да намерят верния път към коша и създадоха впечатлението, че са отписали този мач. В края на втората част Лукойл затвориха защитата и намалиха на 47-42.

В третата четвърт Балкан влезе много силно и след тройки на Острев и много пропуски на Лукойл увеличи разликата на 12 точки. Тогава спряха да влизат тройките, а безкрайните атаки на гостите, които бяха съпътствани с много борби под коша, започнаха да носят точки. В последната минута на частта играта на Балкан се разпадна и студентите с два елементарни коша изравниха. Психологическото предимство беше вече на страната на шампионите.

Николай Върбанов бше бледа сянка на себе си

Четвъртата част премина, както завърши третата. Крис Минков и Павлин Димитров бележеха откъдето си искаха. Тройките на Острев спряха да влизат, но балканците продължиха да стрелят безуспешно отдалеч. Фортънбъри се събуди, вкара няколко коша, но се виждаше, че Лукойл е по-мотивирания отбор. Изневери Николай Върбанов, който в последните две части нямаше правилно отиграване.