Защитаващият своята титла отбор на Кливлънд Кавалиърс отнесе кат гост Бостън Селтикс с 117-104 в първи мача от финала на Източната конференция в НБА. Кливлънд имаха 10 дни почивка и със свежи сили не дадоха шанс на изморените си опоненти.

Шампионите се намират в серия от 12 поредни успеха в плейофи, включвайки последните три през миналата година. Те са на една победа от рекорда на Лос Анджелис Лейкърс от сезон 1988-89. До снощи Бостън имаха пет последователни домакински успеха.

Голдън Стейт разгроми Сан Антонио във втория мач от плейофите в НБА

Уориърс се възползваха от липсата на контузения Коуи Ленърд

ЛеБрон Джеймс вкара 38 точки, 15 от които в последната четвърт. Джеймс вкара за седми пореден мач повече от 30 точки. Кавалерите поведоха с 30-19 след първите 12 минути и с 61-39 на полувремето. Максималната разлика в мача достигна 28 точки.

Домакините от Бостън, които само преди два дена приключиха серията си с Вашингтон нито за момент не можаха да направят разликата приемлива.

Втората среща е в Бостън в петък. След това отборите ще се преместят в Кливлънд, Охайо. Изгледите са за нов финал между Кливлънд и Голдън Стейт, които водят с 2-0 победи в серията си на запад.