Голдън Стейт Уориърс се възползваха от отсъствието на контузения Коуи Ленърд и разгромиха Сан Антонио Спърс с 136:100 във втория финален мач в Западната конференция на НБА.

Голдън Стейтс победи Сан Антонио след пасив от 25 точки

Лоуи Ленърд се контузи в началото на второто полувреме

Домакините разсипаха "шпорите" с тройки. Те вкараха 18 пъти зад линията от 7.25 метра от 37 опита. Противно на досегашните си изяви Уориърс започнаха много силно и поведоха с 33-16 след първата четвърт. В този период Стеф Къри вкара 15 от 29-те си точки. На почивката разликата стана още по-голяма 72-44 и това даде възможност за ротация в състава в края на мача.

Сан Антонио опитаха 23 пъти да вкарат тройки и пронизаха коша 8 пъти. Стеф Къри завърши с 6 от 9 при далечната стрелба. Седем играчи на домакините записаха по повече от 10 точки.

Играчите на Сан Антонио имат 3 дена почивка преди следващия мач, който ще се играе в тяхната зала. Но без Коуи Ленърд те нямат шанс за победа.