Новакът в Ла Лига Райо Валекано победи Барселона с 1:0 на стадион "Вайекас" в мач 11-тия кръг на испанското първенство.

Това е втора поредна загуба за каталунците след поражението в Ел Класико в предишния кръг.

За първи път в игра за Барса се появи Серхио Агуеро. Той започна като титуляр, но пропусна няколко добри положения.

Снимка 551610

Източник: БГНЕС

Единственият гол в мача вкара 35-годишният Радамел Фалкао, който се разписа в 30-та минута. Гостите опитаха да отговорят и направиха няколко пропуска, а най-сериозният от тях дойде четвърт час преди края, когато Мемфис Депай пропиля дузпа.

Снимка 551611

Така Райо ппродължава прекрасното си представяне и вече заема 5-та позиция с 19 точки. Барселона е на 9-то място с едва 15 т. в актива си.