62′

Опит за налагане на териториален натиск, от страна на домакините.

Снимка 274050

59′

Сурутуса получава кълбото в пеналта на гостите, но страничният арбитър маркира засада.

Повторенията показват, че такава няма.

58′

Публиката иска втори жълт картон за Меси, за оспорване на съдийско решение.

Реферът не отсъжда нищо подобно.

Снимка 274052

55′

Неймар стреля опасно, гол няма.

53′

Прието стреля от въздуха!

Претенции за игра с ръка, от страна на футболист на гостите...

50′

Неймар бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, но си спря силно топката и изгуби контрола върху нея.

48′

Футболистите на домакините изглеждат пренавити, в старанието си да върнат гола изоставане.

Често извършват нарушения, които са далеч по-груби и опасни от необходимото.

Снимка 274051

46′

Гомеш заменя Иниеста.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Меси.

41′

Най-често изпълнявани в последните минути на "Аноета" са... тъчовете.

Интригата беше почти тотално убита, въпреки крехкото предимство на гостуващия състав.

39′

И Суарес е на земята... Нарушенията действително зачестиха.

38′

Нищо интересно при изпълнението на ъгловия удар.

Силесен връща топката в игра с начален удар.

37′

Ияраменди пробва изстрел от далечна дистанция. Рикошет и следва корнер.

33′

Неймар е един от най-фаулираните състезателите на игрището. През почти 1/4 от времето е на земята.

30′

Сблъсъците по цялата дължина на терена зачестиха. Играта се накъса ненужно.

Снимка 274040

27′

Дин е изведен по чудесен начин, но не центрира добре и кълбото минава далеч от съотборниците му, заели местата си в полето на Рули.

21′

Неймар бележи!!! 1:0 за Барселона!

Снимка 274045

20′

ДУЗПА за Барселона!

Неймар е повален в наказателното поле и реферът посочва бялата точка!

Снимка 274038

19′

Меси се опитва да пробие между трима бранители, но те все пак успяват да му противодействат подобаващо.

18′

Владението на топката, считано към настоящия момент, със сигурност вече е в полза на Барселона.

16′

Пробив на Меси, подаване към Неймар, но последният не успява да стреля.

12′

И Неймар пробва да изненада стража на съперника, но завършващият му удар не е особено впечатляващ.

11′

Далечен изстрел на Арансабал, топката минава встрани от целта.

7′

Меси и Неймар опитаха нещо интересно в пеналта на опонента, но за момента не им се получава.

Снимка 274037

6′

Опит на Меси да изведен Дин. Вратарят на Реал обаче се намесва и предотвратява опасността в полето си.

5′

Сосиедад се върна в половината си, като очевидно ще очаква своя шанс на контраатака.

Доста опасна тактика, когато на отсрещната част от терена са Меси, Неймар и Суарес...

Снимка 274036

4′

Първи корнер в мача. Той е в полза на Барселона, но след изпълнението му не следва нищо сериозно пред вратата на съперника.

3′

И Оярсабал влиза в пеналта на Барса, но се засуетява и не успява да прати топката към влизащ на скорост свой съотборник.

2′

Жозе пада в наказателното поле. Дузпа няма.

1′

Тоньо Масип

Реал Сосиедад домакинства на Барселона в първи 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на краля.

Битката на "Аноета" стартира в 22:15 часа.

Носителят на трофея гостува на един от най-неудобните си противници, като за последно спечели на този стадион с 2:0 през сезон 2006/07.

В края на миналата година баските надиграха своя противник в доста коментиран от специалистите в последствие мач, в който "блаугранас" измъкнаха точката за първенство след отменен гол за домакините.

Лионел Меси засвидетелства любовта си към Барселона: Оставам!

„Ще бъда на „Камп Ноу”, докато съм желан”

Реал се класира за четвъртфиналите след успех на свой терен срещу Виляреал и равенство навън, докато Барса падна от Атлетик в Билбао и трябваше да поправя щетите пред своята публика.

След победата с 3:1 над Атлетик последва гръмкото 5:0 над Лас Палмас, като треньорът Луис Енрике обяви, че това е един от най-силните мачове под негово ръководство изобщо.

Рафиня пропуска мача между Барселона и Реал Сосиедад за Купата на Краля

Бразилски национал пропуска визитата на Реал Сосиедад

Офанзивният халф е с разтегнат бедрен мускул

В същото време тимът от Сан Себастиан показа големи слабости при шокиращото поражение с 0:4 тук от Севиля в началото на годината, което дава надежди на Барса, че може да измъкне нещо повече от стратегическо реми.

Двата отбора са се срещали четири пъти за Купата на Испания. Първите три сблъсъка са били финали - през 1928, 1951 и 1988 година, минавайки под диктовката на каталунците.

През сезон 2013/14 срещата им беше на полуфиналите и тогава "блаугранас" спечелиха с 2:0 у дома и завършиха 1:1 на този стадион.