Барселона гостува на Елче в мач реванш от осминафиналите в турнира за Купата на Краля. След като има комфортна преднина от първата среща - 5:0, треньорът на каталунците Луис Енрике напълно очаквано реши да направи много промени в състава си и да даде почивка на част от основните играчи.

Вратарят Браво, както и полевите футболисти Алба, Алвеш, Масчерано, Бускетс, Иниеста, Меси, Неймар и Суарес получиха почивка и не попаднаха в групата. Аут от сметките на Енрике продължават да са контузените Шави и Фермален.

Шанс за изява в срещата ще получат някои от младите надежди на тима, сред които Адама, Халилович, Мунир, Дигне и Гумбау.

В следващия кръг победителят от двойката Елче - Барселона очаква спечелили дуела Реал Мадрид - Атлетико Мадрид (0:2 след първия мач).