Треньорът на Барселона Ернесто Валверде говори пред медиите след разгромната победа над Шапекоенсе с 5:0 за трофея "Жоан Гампер". Този мач беше дебют за специалиста начело на Барса на "Камп Ноу".

"Показахме боен дух и като цяло съм доволен. Деулофеу игра 20 минути в предишния мач, днес го смених на почивката, защото сметнах за подходящо да играе само 45 минути. Не мога да кажа дали ще играе в неделя срещ, Реал, но той е бърз играч и ние го ценим.

Има няколко футболисти, които са много добри, но ще видим дали ще можем да ги привлечем. Наясно сме, че клубовете невинаги искат да продават играчите си, но нещата могат да се променят.

Взехме две купи по време на лятната подготовка, не загубихме мач в контролите. Няма как да не съм доволен", каза той.

Жоан Лапорта: Бартомеу е кукла на конци, отвлече Барса! Да се маха!

"С мен начело на Барселона, Реал не взе европейска купа"