Каталунците са на полуфинал!

83′

5:2!!!!!

Втори гол в мача на Денис Суарес!!!

Меси отново е в основата на всичко по-интересно, като буквално разсича отбраната на съперника, поднасяйки топката по чудесен начин на младия си съотборник.

80′

4:2!!! Какъв мач на "Камп Ноу"!

Попадение на влезлия като резерва Туран!

Скоростна комбинация Меси - Видал - Туран завършва с гол на последния!

Снимка 275553

76′

Одриозола сменя Елустондо.

75′

Неймар свърши своята работа на терена днес.

Бразилецът е заменен от Арда Туран.

73′

Нов ГОЛ за Сосиедад!

Жозе си заслужи това попадение, като през целия мач не спря да атакува вратата на съперника!

Той се разписва с глава, след центриране на Елустондо! 3:2!

66′

Нова смяна в редиците на Барселона.

Масчерано за Ракитич.

64′

Попадение на Луис Суарес!

3:1 за Барселона!

Какво се случва на "Камп Ноу"?!

Точен пас на Меси намира уругвайския таран и предимството на Барса от два гола е възстановено.

Снимка 275551

62′

Влезлият като резерва Лопес бележи за 2:1!

ГОЛ за Реал Сосиедад! Какво включване на Хуанми!

Мартинес, до известна степен, се реабилитира за нарушението си при дузпата, като извежда в чудесна позиция съотборника си, който не сгреши.

58′

Каналес влиза в игра на мястото на Прието.

57′

Хуанми заменя Вела.

55′

2:0 за Барселона и край на интригата в този сблъсък, ако такава въобще е била налична!

Попадение на Лионел Меси от бялата точка!

Снимка 275552

54′

Жълт картон за Иниго Мартинес и ДУЗПА за Барселона!

Нарушение на състезателя на Реал срещу Неймар и съдията посочва бялата точка.

Всичко в мача може да бъде окончателно решено още сега!

52′

Луис Суарес намира лошо тялото на Юри с лакът.

Футболистът на Реал не изглежда никак доволен, като първоначално изглеждаше, че уругваецът ще се размине без предупреждение, но в последствие все пак получава такова.

49′

Алба не само се изправя на крака, но и спира нова контра на гостите.

Явно, поне за момента, е в достатъчно добро състояние, за да продължи участието си в мача.

48′

Акция, подета от Вела, се оказа прекалено вихрена за Алба.

Защитникът на каталунците е на земята, след като топката намери главата му.

По всяка вероятност обаче намесата на медицинския екип на "блаугранас" едва ли ще бъде крайно наложителна.

46′

Смяна в отбора на домакините.

На мястото на Роберто се появява Видал.

Ролята му на терена, до края на мача, е по-скоро ясна.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина по-скоро очаквано - под диктовката на европейския и световен гранд Барселона.

Каталунците демонстрираха устойчивост в защитата си, като основно чрез снажния Умтити спираха набезите на Жозе и Сурутуса.

В същото време, както беше и в предходния сблъсък между двата тима, Неймар беше най-сериозната опасност за бранителите на съперника.

Бразилецът бе навсякъде в своята половина от терена, като и за секунда не спря да тормози защитниците на Реал Сосиедад.

В ключова фигура за Барселона, за пореден път напоследък, се превърна Денис Суарес, който на два пъти бе на точното място, в точното време.

В единия от тези случай - в 17-ата минута на мача, той бе точен и за 1:0, успокоявайки страстите в щаба на тима си.

Не точно така обаче стояха нещата в края на полувремето, когато за фаул срещу Неймар, Вела получи официално предупреждение, двамата футболисти се сблъскаха, а към тях се присъединиха и съотборниците им.

Така наглед безметежната първа част завърши с редица официални предупреждения и разход на ненужни негативни страсти.

45′

Почивка.

43′

Нов жълт картон.

Този път за Юри.

42′

Алба също е предупреден от съдията, след като звездите на двата тима се сблъскаха на терена.

41′

Жълт картон и за Вела.

40′

Официално предупреждение за Неймар.

Бразилецът стратира разправия на терена, след като е повален от Вела, но се изправя и тръгва срещу него.

В сблъсъците се включват и други футболисти на двата тима.

39′

Мартинес се намесва в последния момент, предотвратявайки сигурен гол във вратата на Барселона.

Неймар центрира към излизащия на добра позиция Луис Суарес, но състезателят на Сосиедад предвиди този ход на бразилеца и ново попадение не пада.

35′

Този път Жозе надхитри Умтити!

След като получи топката на тъча, футболистът на гостите се завъртя, елиминирайки съпротивата на съперника си, но след последвалото центриране от негова страна, Силесен се намеси решително.

Сериозна опасност пред вратата на Барселона!

31′

Поредна своевременна намеса на Умтити, след нов пробив на Прието.

Последният центрира към Жозе, но топката му е избита с всичка сила от футболиста на Барселона.

За момента присъствието на Умтити, точно в тази част на терена, се оказва добър ход от страна на Луис Енрике, независимо от думите на испанските коментатори преди първия съдийски сигнал днес.

30′

Свободен удар в полза на Реал Сосиедад, в доста невралгична зона от половината на Барселона.

Опитът за центриране на Ияраменди обаче е просто разочароващ, като всички усилия на съотборниците му бяха пропилени с лека ръка.

Слабо изпълнение на Асиер.

24′

Добър опит на Жозе да изненада Силесен.

Акробатично изпълнение на футболиста на Реал Сосиедад, след пас на Сурутуса, но топката не намира очертанията на вратата.

Гостите отново показват зъби в половината на именития си опонент.

22′

Изключителен Меси!

Футболистът на Барселона доказва защо е от световна класа, като само с един пас матира цялата защита на съперника.

Силен изстрел на Луис Суарес, но страничният арбитър е маркирал засада.

Това щеше да бъде наистина сензационно попадение.

Снимка 275529

20′

Вела центрира от ъглов удар, Навас засича с глава, но топката преминава встрани от целта.

Ако беше по-добре насочен, изстрелът можеше бързо да охлади страстите по трибуните.

18′

На контраатаката за Барса, при отбелязването на откриващия гол, могат да завидят всички водещи тимове в световен мащаб!

Като по учебник.

Открадната топка от недобре ориентиралия се Прието, последвана от уникален пас като по конец на Луис към Денис Суарес.

Завършващият точен удар почти сигурно гарантира мястото на Барселона в следващата фаза.

17′

ГОООООЛ за Барселона!

Неизбежното се случи, а натискът на домакините доведе до очаквания резултат!

Ново попадение на сметката на Денис Суарес! Това ли е новата звезда в постройката на Енрике?

Снимка 275530

13′

Добър пробив на Неймар и опит за хитър пас от страна на Денис Суарес към Меси.

Подаването обаче се спира в крак на защитник на гостуващия тим.

Късмет за Сосиедад.

11′

Подобно на старта в миналия мач, днес също футболистите на Реал демонстрират, че не се притесняват от класата на съперника.

До момента обаче това не им носи нищо.

9′

Отново Сурутуса е последната преграда пред Лионел Меси.

Аржентинският магьосник успява да овладее не особено добре изчистена от защитниците на домакините топка, но състезателят на Сосиедад е на мястото си и спира устрема на Лео.

7′

Сурутуса опитва изключително находчив пас зад защитата на Барселона.

Там обаче единствено Прието се опитва да застигне топката, но е буквално пометен от далеч по-мощния от него Умтити.

4′

Втора "двойка" състезатели вече мерят сили в една от половините на игралния терен.

Неймар на два пъти се опитва да преодолее опеката на Елустондо, но състезателят на Сосиедад е безгрешен...

Засега.

Именно Ариц Елустондо фаулира Неймар за дузпата, решила всичко на "Аноета" в предходния сблъсък между двете единайсеторки.

Барселона най-после с победа като гост на Реал Сосиедад

Барса най-после с победа на "Аноета", рефер намигна на световния футболен титан

Гол на Неймар от дузпа реши мача

2′

Бившият футболист на Реал (Мадрид) - Ияраменди извършва първото нарушение в срещата.

То е срещу Лионел Меси, като изглежда, че се очертава един повече от любопитен индивидуален сблъсък на терена тази вечер.

1′

Коментаторите на една от водещите испански телевизии недоумяват на какво се дължат необичайните комбинации от футболисти, използвани от Луис Енрике в редиците на Барселона тази вечер:

"Умтити и Денис Суарес един до друг? Не си спомням да съм ги виждал така на терена".

1′

Феновете са притаили дъх на "Камп Ноу".

Температурите са далеч по-ниски от очакваните, което видимо не се нрави на част от запалянковците.

Снимка 275511

1′

Коментарът на испанските колеги продължава в негативна за Луис Енрике насока:

"Масчерано е изтеглен в средата на терена. Не мисля, че е играл там доста често, в последните 2 години".

Явно настройката на повечето медии в Испания, спрямо наставника на каталунците, е еднопосочна и никак не е в полза на треньора...

Ексклузивно от Испания: Босовете на Барселона няма да гласуват доверие на Луис Енрике!

Вижте фаворитите за наследник на треньора!

1′

анкета

Как ще завърши срещата между Барселона и Реал Сосиедад?

Победа за Барса, разбира се! 75.0%

Каталунците ще останат неприятно изненадани. Реал ще продължи напред! 0.0%

Равенство и Барселона в следващата фаза. Няма нужда "блаугранас" да разходват излишна енергия. 0.0%

Все ми е тази! Аз следя мача на Юнайтед! 25.0%

1′