Барселона постигна нов голям обрат, след като победи Севиля с 6:1 в мач-реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. "Каталунците" загубиха с 0:2 първата среща, но с общ резултат 6:3 продължават към полуфиналите.

Головете на "Камп Ноу" бяха дело на Филипе Коутиньо (12-дузпа, 53), Иван Ракитич (30), Сержи Роберто (54), Луис Суарес (89) и Лео Меси (92). За андалусци се разписа Гилерме Арана (67). През първата част Евер Банега пропусна дузпа.

Барселона - Севиля 6:1

Барса - Севиля 6:1, точен е Меси

Андалусци спечелиха първия мач с 2:0

Двубоят започна с натиск на Барселона. В 7-ата минута Артур изпревари Сориано и до аутлинията и върна към Меси. Аржентинецът нанесе удар, който бе блокиран.

Пет минути по-късно Куинси Промес извърши глупаво нарушение срещу Меси в наказателното поле. Съдията бе категоричен - дузпа за "каталунците". Зад топката застана Филипе Коутиньо, който стреля в левия ъгъл за 1:0.

Снимка 403593

В 18-ата минута Алба се измъкна от Промес и намери Суарес в наказателното поле. Ударът на уругваеца бе блокиран от Кяер. Топката стигна до Меси, който шутира, но Сориано успя да се справи.

В 24-ата минута Куинси Промес финтира Алба и подаде към Андре Силва в наказателното поле. Португалецът опита елегантен удар с пета, който Силесен успя да избие в гредата.

Снимка 403594

Две минути по-късно Роке Меса се измъкна от засадата и падна в наказателното поле, след като Пике го избута с ръка. След консултация с ВАР съдията потвърди решението си - дузпа. Евер Банега обаче изпълни слабо наказателния удар и вратарят на Барселона спаси удара в десния ъгъл.

В 33-ата минута "каталунците" удвоиха преднината си. Артур пусна фантастичен към Иван Ракитич, хърватинът изскочи сам срещу Хуан Сориано, чукна леко топката, която се озова в мрежата на гостите за 2:0.

Снимка 403605

В 43-ата минута Пике бе близо до трети гол. Централният защитник обаче стреля над вратата с глава.

Втората част започна по отличен начин за "блаугранас". В 53-ата минута Луис Суарес центрира отдясно, Коутиньо изпревари Даниел Карисо и стреля с глава за 3:0.

Минута по-късно Сержи Роберто направи резултата 4:0. Меси с хитър пас през трима намери връхлитащия в наказателното поле десен бек, който се разписа с удар в далечния ъгъл.

Снимка 403614

В 58-ата минута гол на Коутиньо бе отменен заради засада. Севиля опита да изнесе играта в полето на домакините, за да търси гол, който да го върне в мача. В 63-ата минута Андре Силва стреля покрай вратата. Четири минути по-късно Силесен сбърка. Андалусци отнеха топката, която стигна до Гилерме Арана. Бразилецът с мощен удар от 17 метра вкара за 4:1.

В 74-ата минута Меси можеше да реши всичко в мача, но от няколко метра стреля в обсега на вратаря, който изби с крак. Шест минути по-късно аржентинската звезда получи пас от Коутиньо, но от границата на наказателното поле шутира покрай вратата.

Снимка 403608

В 82-ата минута Меси пусна към Сержи Роберто, който сам срещу вратаря стреля над вратата.

В 89-ата минута Барса сложи точка на спора. "Каталунците" организираха отлична атака след изпълнение на корнер от страна на Севиля. Видал подаде към Алба отляво. Бранителят пусна успореден пас за Луис Суарес, който от няколко метра бе точен за 5:1.

Крайният резултат оформи Лионел Меси три минути след това. Десетката завърши фантастична атака на "каталунците", която премина през няколко играчи, за да може Лео отблизо да вкара за 6:1.