Българският национален защитник Ивайло Петков започна като титуляр при равенството 2:2 на Анкарагюджю като домакин на Трабзонспор в последен мач от осмия кръг на турското футболно първенство.

Той остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от нигериеца Виктор Агали. Българинът получи добра оценка за изявите си (две звезди), както и повечето от съотборниците му.

Гостите поведоха в резултата в осмата минута чрез Марселиньо, но домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Емре Гюнгор (24) и на бразилеца Тита (36). Милан Степанов оформи крайното 2:2 с точен изстрел четвърт час преди края.

Анкарагюджю остана без спечелен мач от началото на сезона и с актив от 5 точки е на последно място в класирането.    Изненадващ лидер е Манисаспор с 20 точки, пред Фенербахче - 16 и Бешикташ и Кайзериспор с по 13 точки.