Българският нападател Валери Божинов бе с основна заслуга за убедителна победа на Партизан. "Гробарите" надвиха Рад (Белград) с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Супер лигата. Божинов се отличи с гол в самото начало на мача.

Българинът започна като титуляр и се разписа още в 3-ата минута с глава след центриране на Леонардо.

Това бе четвърти гол за българина от началото на сезона. Той бе заменен в 50-ата минута от Урош Джурджевич.

В 23-ата минута Никола Миленкович удвои, а след почивката Леонардо от фаул в 48-ата минута и Радович в 80-ата оформиха крайния резултат.

Така Партизан събра 10 точки и заема пето място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Рад е девета позиция с 9 точки. Лидер е Цървена звезда с 16 точки.