Димитър Бербатов беше и герой, и антигерой за своя ПАОК, в дербито на Солун срещу Ираклис.

Митко беше посрещнат като цар от феновете на тима си и вече започва да оправдава огромните очаквания.

Днес българският нападател вкара много важен гол в дербито на Солун срещу Ираклис, завършило 3:3. Бербо започна като титуляр и се разписа за 2:2 в 65-ата минута, след като преди това домакините на два пъти повеждаха.

В 77-ата минута ПАОК стигна до пълен обрат с попадение на Цавелас, но Ираклис не се предаде и Себастиан Бертолини спаси тима си от загуба в добавеното време. Минути по-рано Бербатов пропусна да се разпише от дузпа, като това бе и капката катран в иначе чудесното му представяне.

Бербатов започна като титуляр в атаката на "черно-белите", заедно с Роберт Мак и бившия футболист на Левски Гари Родригес. Досега Бербо беше започвал от първия сигнал само в един мач, откакто дойде на "Тумба" в началото на септември. Това се случи срещу Борусия, но за Лига Европа.

ИРАКЛИС - ПАОК 3:3 (2:1)

1:0 Макрис (14)
1:1 Пелкас (43)
2:1 Велиос (43)
2:2 Бербатов (65)
2:3 Цавелас (77)
3:3 Бертолини (90)