В среща-реванш от турнира за купата на Турция Галатасарай победи Фенербахче с 2:1 и с ценния успех се класира за полуфиналите в надпреварата. първата среща завърши 0:0.

Пред екзалтираната публика на стадион „Али Сами Йен” двата тима спретнаха здраво дерби. Победителите откриха резултата първи с гол на Хакан Шукур в 4-ата минута след перфектна комбинация и мощен удар на неостаряващата звезда на Галатасарай. Гостите останаха в намален състав, след като Лугано бе изгонен от игра в 26-ата минута.

През втората част Гьокхан изравни за Фенербахче в 66-ата минута. В 74-ата минута той получи червен картон.

Крайният резултат оформи Юмит Каран в 90-ата минута на двубоя, а това прати домакините напред в турнира. Фенербахче остана с 8 човека, защото от игра бе отстранен и вратарят на „фенерите” Волкан Демирел заради спречкването му с Линкълн, който също бе отстранен от игра.